ثبت نام | ورود به سیستم | نقشه سایت | راهنما
انتخاب زبان
09/08/1399

براي برقراري ارتباط با ما، لطفا نامه‌هاي خود را به آدرس الكترونيكي info@pqprc.ac.ir  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02128424690 تماس حاصل فرمایید.

 

جایزه حرفه ای کیفیت جامعه کیفیت امریکا در خاورمیانه و افریقا (ASQ MEA Quality Professionals Award) در سال 2019 به استاد دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، دکتر عباس سقایی، تعلق گرفت.

جامعه کیفیت امریکا(ASQ)  معتبرترین انجمن در حوزه مهندسی و مدیریت کیفیت در جهان است که سال هاست در این زمینه فعالیت می کند و با اراﺋه خدماتی مانند آموزش، صدور گواهینامه های حرفه ای و نشر دانش روز کیفیت، شبکه ای گسترده از متخصصان کیفیت را در جهان ایجاد کرده است و دارای بیش از 75000 عضو در 150 کشور دنیاست. (www.asq.org) یکی از فعالیت های انجمن کیفیت امریکا شناسایی افرادی است که توانسته اند در ابعاد مختلف چنین حوزه هایی فعالیت های برجسته ای داشته باشند و تلاش های آن ها نتایج اثربخشی به همراه داشته است.

در سال 2015، جامعه کیفیت امریکا  (ASQ)برای اولین بار جایزه کیفیت را برای متخصصان کیفیت خارج از امریکا تعیین کرد. جایزه متخصصان کیفیت (ASQ MEA Quality Professionals Award) اولین جایزه ای است که در این راستا ایجاد شده و در منطقه خاورمیانه و افریقا با برند ASQ اهدا می گردد.

هر سال در روز بین المللی کیفیت پس از ارزیابی توانمندی علمی و اجرایی افراد کاندیدا در زمینه های مختلفی مانند انجام پروژه های اثربخش، بررسی کیفیت کتاب ها و مقاله های منتشرشده، میزان فعالیت در نشر و فرهنگسازی اصول کیفیت در جامعه، انجام کارهای داوطلبانه در حوزه مسئولیت های اجتماعی و همچنین انجام مصاحبه ها، یک تا سه نفر را برای دریافت جایزه انتخاب می کنند. در سال 2019، جایزه حرفه ای کیفیت جامعه کیفیت امریکا در منطقه خاورمیانه و افریقا (ASQ MEA Quality Professionals Award)  تنها به ایران تعلق گرفت. همایش روز جهانی کیفیت در 11 نوامبر 2019، در اتاق صنعت و تجارت شهر شارجه امارات متحده عربی برگزار شده و این جایزه به دکتر عباس سقایی، استاد تمام گروه مهندسی صنایع دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اهدا شد.